Mikulášska jazda na Čiernohronskej železnici

Mikulášska jazda na Čiernohronskej železnici

Ani tento rok nebude chýbať Mikuláš s anjelom a čertom.

Mikulášske jazdy patria na Čiernohronskej železnici už k tradičným podujatiam. Tento rok príde Mikuláš na Čiernohronskú železnicu v sobotu 02. decembra. Okrem jazdy vláčikom sa návštevníci môžu tešiť na Mikulášovu dielničku a s pomocou profesionálnej cukrárky si ozdobiť svoj medovník. Deti čaká aj sladké prekvapenie.

Na Mikulášske jazdy sa vždy veľmi tešíme. Organizujeme ich už 3 desaťročia a patria k tým najkrajším podujatiam. Mnohé rodiny s deťmi sa k nám neraz vracajú, a to je pre nás a našu prácu tá najväčšia odmena a zadosťučinenie,“ dodáva riaditeľ ČHŽ. Na trase Čierny Balog – Vydrovská dolina a Čierny Balog - Dobroč bude premávať tak vykurovaný uzavretý vláčik ako aj vyhliadkový otvorený. Pre návštevníkov bude otvorená aj reštaurácia Lampáreň s mimoriadnym mikulášskym menu.

Čiernohronská železnica patrí medzi najnavštevovanejšie turistické atrakcie v regióne.
Jej silný príbeh fascinuje ľudí po celom svete. Roky funguje ako nezisková organizácia a najmä vďaka pomoci mnohých dobrovoľných brigádnikov, ktorí sa sem každé leto vracajú. Jej existencia je závislá od cestovného ruchu a práce dobrovoľníkov, nie je systematicky dotovaná štátom. Z finančných prostriedkov, ktoré získa z predaja vstupeniek, sú financované všetky nevyhnutné opravy a zabezpečený jej ďalší chod. 

Publikované: 15.11.2023 13:42