Dni stromu vo Vydrovskej doline aj s vláčikmi ČHŽ

Dni stromu vo Vydrovskej doline aj s vláčikmi ČHŽ

LESY Slovenskej republiky vás pozýva na XVII. Deň stromu - sviatok všetkých, ktorí majú radi les. Obľúbené podujatie vo voľnej prírode sa uskutoční v sobotu 14.7.2018

Program Ďna stromu sa začnej v amfiteátri vo Vydrovskej doline o 10.30 hod. Dopoludňajší program sa bude niesť v znamení príhovorov, odovzdania ceny Jozefa Dekréta Metejovie, súťaže pre divákov, hudobných a folklórnych vystúpení. Popoludní sa Lesnícky skanzen bude zabávať pri vystúpeniach známych folklórnych ale aj populárnych interpretov priamo na javisku amfiteátra. V čase 10.00 - 15.00 budú v areáli Lesníckeho skanzenu ukážky remesiel a aktivity pre malých aj veľkých.

Vzhľadom na výstavbu kanalizácie v obci Čierny Balog odporúčame návštevníkom prístup do Vydrovskej doliny buď pešo, alebo vláčikom Čiernohronskej železnice.

Počas Dňa stromu dňa 14.7.2018 budú vláčiky na Zelenej trase do Vydrova jazdiť len po zastávku Vydrovo – lesnícky skanzen v polhodinových intervaloch od 9.00 do 18.00 hod.

V tomto úseku platí v tento deň osobitný tarif 8,- € za celý spiatočný lístok (jednosmerný lístok neexistuje, podmienky zliav sú dané cenníkom ČHŽ).  

V úsekoch Šánske a Dobroč chodia parné vlaky podľa cestovného poriadku bez zmien.

Deň stromu 2018, Vydrovská dolina

Publikované: 25.06.2018 15:00