Novinky pre Vašu bezpečnosť

Novinky pre Vašu bezpečnosť

    Vzhľadom na stále trvajúce nebezpečie s vírusom COVID-19 pripravila ČHŽ pre Váš bezpečný pobyt v prírode niekoľko noviniek.

Všetkým tým, ktorí chcú tráviť aktívne svoj voľný čas mimo frekventovaných trás a miest s koncentráciou veľa ľudí, odporúčame jazdu našimi vláčikmi v otvorených vozňoch bez okien. Vo všetkých vláčikoch prepravujeme bezplatne aj Vaše bicykle a z konečných staníc je možné využiť desiatky kilometrov veľmi kvalitných asfaltových ciest takmer všetkými dolinami v okolí. Na staničke v Čiernom Balogu si môžete zapožičať i naše športové rýchlostné kolobežky.

    Vo Vydrovskej doline určite vystúpte až na "Konečnej", prejdite cez drevenú lávku a vydajte sa pešo späť dolinou. Čakajú Vás dve novoupravené úplne osamotené piknikové miesta s prístupom k osviežujúcej vode Vydrovského potoka i malou detskou preliezačkou. Pre dobrodruhov a trocha viac zdatných turistov odporúčame hľadanie hríbov na romantickom "hubárskom chodníčku" - nájsť jeho začiatok vyžaduje však už trocha skúseností (prezradíme len, že od lokomotívy treba ísť doľava loveckým chodníčkom po okraji lesa späť...).

    Rovnaké miesta "bez ľudí" s malými detskými ihriskami sa nachádzajú i na obidvoch konečných zastávkach parného vláčika na Šánskom i na Dobroči. Prípadne využite niektorú nami odporúčanú trasu nenáročných peších výletov okolo našich konečných staníc, ktoré máme vyznačené oranžovou farbou v našom letáčiku. Na Dobroči určite vyskúšajte úplne novú "Rozhľadňu Pustý vrch". Ak si chcete niekde opekať, jediné legálne "zabezpečené ohnisko" sa nachádza od "Konečnej" vo Vydrove cca 500 m ďalej hore dolinou v smere jazdy vláčika pri historickej horárni "Pred Obrubovanskou" v rámci Lesoučebne Lesov Slovenskej republiky, š.p. Možno si vybavíte aj niektoré scénky z filmu "Nevera po Slovensky", ktorý sa neďaleko odtiaľ aj skutočne natáčal.

    Prajeme pekný výlet - bezpečne a zodpovedne!

Vydrovský potok vždy osvieži
Piknikové miesto s malou preliezačkou
Na hubárskom chodníčku
Zabezpečené ohnisko pri horárni
Zastávka ČHŽ Vydrovo - Konečná

Publikované: 14.07.2020 16:46