Ďakujeme, leto 2020

Ďakujeme, leto 2020

Je to už dvadsaťosem rokov, čo Čiernohronská železnica privítala prvých turistov. Keď sme v máji začali rušiť všetky hromadné zájazdy, školské výlety a objednané akcie, neistota a strach čoraz nástojčivejšie dobiedzali aj do našich myslí. Vedeli sme, že toto leto bude ťažké, že nám uštedrí viaceré lekcie a v mnohom preverí naše skúsenosti. Čo sa však dialo potom, to nikto z nás nečakal. Tohtoročná sezóna bola náročná. Dôležitá. A krásna.

Viac než kedykoľvek predtým sme si uvedomili, akú veľkú podporu vo vás máme.

Napriek posunutej sezóne naše vláčiky previezli spolu 122 tisíc cestujúcich. Parné mašinky spotrebovali 37 ton uhlia. Kuchári pripravili viac než 6 tisíc porcií halušiek a vydali sme vyše 10 tisíc káv. K tomu sme dostali stovky úsmevov, rád a povzbudení, boli svedkami desiatky príbehov, ktoré nás inšpirovali a čelili niekoľkým chvíľam, kedy sme siahli na dno svojich síl, poučili sa a druhý deň privítali s ešte väčším odhodlaním.

Bolo nám dopriatych niekoľko vzácnych momentov, ktoré leto 2020 robia výnimočným. Vybrali sme niekoľko z nich:

  • Čiernohronskú železnicu navštívila pani prezidentka Zuzana Čaputová a vyjadrila podporu plánovanému projektu Čiernohronská elektrická železnica.
  • Naši taiwanskí priatelia z Alishen Forrest Railway natočili a zverejnili krátky dokument, v ktorom sme sa podelili aj o naše skúsenosti.
  • Na balocké koľajničky sa po periodickej oprave kotla vrátila lokomotíva Rešita – „Černokňažník z Transylvánie“.
  • Okrem pravidelných vlakov sme vypravili aj mimoriadny Drevorubačský parný vlak so zbojníckym prepadom, počas leta sme v spolupráci s REGIÓN HOREHRONIE zorganizovali obľúbené Astrovlaky a v závere leta sme na staničke pripravili Remeselný deň.
  • Postavili ste sa za nás v boji o sprevádzkovanie cyklodrezín, ktoré tento rok ostali od úradov stopku, a poslali ste nám mnohé pozitívne správy a ohlasy. Aj vďaka vám sa táto téma stretla so záujmom médií a veríme, že spoločnými silami sa nám podarí dosiahnuť zmenu a drezinky viac nebudú zakázané.

Veľké a úprimné poďakovanie patrí všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli k tomu, aby Čiernohronská železnica mohla počas leta rozdávať radosť. Naša práca sa nekončí, práve naopak. Ako sa nám darilo, zhodnotíte v sezóne 2021. Tešíme sa na vás.

                                                                                                                                                                                              Nech to para tlačí!

 

 

 

Ďakujeme, leto 2020
Na balocké koľajničky sa vrátila Rešita
Zbojnícky prepad
Remeselný deň na Čiernohronskej železnici

Publikované: 18.09.2020 11:14