Cyklodreziny na Čiernohronskej železnici

Cyklodreziny na Čiernohronskej železnici

Na úzkokoľajovej trati medzi obcami Hronec a Čierny Balog, kde premávala známa parná Čiernohronská železnička, vznikol ďalší unikát. Turisti sa tam môžu po prvýkrát na Slovensku bicyklovať aj po koľajniciach.

 

Trať medzi stanicou Hronec a Čierny Balog, ktorá sa aktuálne z dôvodu zlého technického stavu koľajníc nemôže využívať na prepravu Čiernohronskou lesnou železničkou našla svoje nové, jedinečné využitie.

V minulosti veľmi obľúbená trať Čiernohronskej železničky vedúca krasovým územím popri meandroch Hrončianskej doliny bude opäť prístupná verejnosti aj keď v trochu inej podobe. Zážitková jazda cyklodrezinou z hutníckej obce Hronec s prvým liatinovým mostom v Uhorsku až na Šánske v Čiernom Balogu bude opäť veľkým zážitkom.

Po novele zákona a dôslednej predsezónnej technickej kontrole sa horehronské cyklodreziny vracajú počas nadchádzajúcej sezóny na svoje najprirodzenejšie miesta. Tiahle koľajnice vedúce z obce Hronec do obce Čierny Balog konečne zaplnia zvuky týchto jedinečných koľajových bicyklov. Východiskovými stanicami sa môže stať námestie obce Hronec alebo areál Čiernohronskej železnice sídliacej v centre obce Čierny Balog.  

„Sme nesmierne radi, že horehronské cyklodreziny budú už počas jarnej a letnej sezóny 2021 sprístupnené a po ktorých môžu rovnako s radosťou siahnuť mnohí naši budúci návštevníci. Veríme, že nielen mimoriadny potenciál cyklodrezín ako takých, ale aj ich rozprávkové prostredie prírody a vidieku, dokáže región Horehronie premeniť na jeden z nosných produktov cestovného ruchu v našej lokalite“, hovorí riaditeľka oblastnej organizácie ruchu Región Horehronie Ing. Petra Ridzoňová Hlásniková.

Aktuálne informácie a online rezervácia

Ďalšie odkazy

Publikované: 06.09.2019 10:00